אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

שברולט

שברולט
Manufacture Information
שם יצרן:שברולט
שם באנגלית:Chevrolet
שנת הקמה:1911
מייסדים:לואיס שברולט, וויליאם דורנט
מטה החברה:דטרויט, מישיגן, ארה\"ב
כלי רכב בשנה:4,760,000 (2011)
קונצרן:ג\'נרל מוטורס
מספר עובדים:
עם 15 דגמים לשיווק בארץ, שמכסים כמעט את כל הקטגוריות, שברולט הוא אחד המותגים הבולטים בארץ.  לכך ניתן להוסיף את מנועי הטורבו המודרניים והחסכוניים שנכנסו לשירות בחברה, וכיום הם מוצבים בדגמים רבים, כגון המשפחתית - שברולט קרוז, והקרוסאובר החדש – שברולט טראקס.

יצרן רכבים אמריקאי והמותג הראשי של ג'נרל מוטורס GM. את החברה הקימו לואיס שברולה (נהג מירוצים ממוצא צרפתי) וויליאם דוראנט, ממייסדי GM ,שפרש ממנה שנתיים לאחר שהקימה. חברת שברולט הוקמה ב – 3 לנובמבר 1911, ובעזרתה חזר לשלוט ב – GM, 7 שנים מכן, כאשר שברולט רכשה את מניותיה של GM , ודורנט מונה לנשיא החברה הממוזגת. ב – 1919 דורנט הודח שוב מראשות GM, ע"י אלפרד סלואן, שטבע את הסלוגן "מכונית לכל ארנק ולכל מטרה", כאשר הוחלט ב – GM ששברולט יהיה מותג עממי שיוביל את ההתמודדות כנגד "פורד מודל T", שהייתה המכונית הפופולארית ביותר בארה"ב של אותם הימים . בשנת 1929 שברולט הצליחה לחלוף על פני המתחרה מפורד, והפכה לראשונה לרכב המוביל אצל הדוד סם.

גם בעשורים הבאים דגמי שברולט התחרו אל מול דגמי פורד ופלימות' – המותג העממי של קרייזלרף ונודעו כ"שלושת הזולות.

בשנות ה – 50 וה – 60 עלתה השפעתה של שברולט בצורה משמעותית על שוק הרכבים האמריקאי. בשנת 1953 הושקה לראשונה שברולט קורבט, מכונית ספורט בעלת 2 מושבים וגוף עשוי פיברגלאס. 4 שנים לאחר מכן שברולט הציגה את מנוע הזרקת הדלק הראשון מתוצרתה.  בשנת 1963 כל מכונית עשירית שנמכרה בארה"ב, הייתה מתוצרת שברולט. בסוף שנות ה – 60 ותחילת ה – 70 שברולט אימפלה הייתה אחת מהמכוניות המצליחות באותן השנים. בשנת 1967 החברה השיקה את השברולט קמארו הספורטיבית, המתחרה הגדולה לפורד מוסטנג. הקמארו יוצרה עד שנת 2002, וחזרה לייצור שוב בשנת 2009.

רכבי…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט