אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

סיטרואן C3

סיטרואן C3 – סופר מיני מעוצבת כמו שהצרפתים אוהבים……/ דורון כהן

הדור השלישי של הסופר-מיני המעודכנת והמעוצבת החלה את שיווקה בישראל מצויידת במנועי טורבו, עיצוב מחמיא, אבזור מרשים ותג מחיר תחרותי.

אוהבי המותג בישראל, ציפו לה בכיליון עיניים. והפעם, הסופר מיני מבית פזו' סיטרואן מספקת את מאוויהם.

היקף המכירות של ה-C3 בשנים האחרונות בישראל היה קטן ולא משמעותי, קל וחומר כאשר מדובר על מכונית עירונית שהצלחתה באירופה היתה ניכרת, עם למעלה מ- 3 מיליון יחידות שנמכרו מאז השקתו של הדור הראשון ב-2003 .

בימים אלו מושק בארץ הדור השלישי של ה-,C3 ובקרב היבואנית קיים הביטחון כי זוהי שנת מפנה ומקווים למכירתם של אלפי רכבים.
המרכיב הדומיננטי ביותר ב-C3 החדשה הוא העיצוב. וכמסורת ארוכת שנים של סיטרואן, זהו המרכיב העיקרי שכבש את הלבבות. והפעם, ישנו שילוב חיצוני ואף פנימי שנלקח מסיטרואן קקטוס היחודי. החישוקים יחודיים, על הדלתות ישנן Air Bumps – כריות גומי להגנה מפני שריטות/חבטות קלות (ניתן לרכוש גם בלעדיהם), הגג עשוי להגיע בצבע שונה מזה של הרכב (אגב, קיימים 9 צבעי מרכב, 3 צבעי גג ובסך הכל 36 אפשרויות לשילוב צבעים).

השילוב המיוחד של פנסי ערפל ופנסים ראשיים שקועים ושורת אלמנטים בטכנולוגיית LED שמסודרים אופקית לרוחב חלקו התחתון של מכסה המנוע ומייצרים תאורת יום קבועה, מקנה למיני המעניינת הזו מראה צעיר ושובב משהו. גם בחלקה האחורי של המיני בולטים מאפיינה של הקקטוס בתאורת הזנב, עם אלמנטים בטכנולוגיית LED שמעניקים עומק נוסף לעיצוב מעניין.

ברמת המרכב, לא מדובר במכונית חדשה לגמרי, דור שלישי אמיתי וחדש, אלא בהתבססות על פלטפורמת הסופר-מיני הקודמת לאחר שזו עברה שדרוג מהותי.
מדובר בפלטפורמה המשרתת מצד אחד את פיג'ו 208 החדשה ומצד שני את גרסת המיקרו-ואן, 'סיטרואן C3 פיקאסו', כמו גם את DS3.

סביבת הנהג מתאפיינת בפתחי אוורור שניצבים מעל למערכת מולטימדיה רבת קישוריות וחיבוריות אשר מתקשרת דרך מסך מגע מרכזי גדול יחסית, וקונסולה מרכזית שנראית מאד שימושית.

אחד הגימיקים הבולטים – שמשקף את מיקודו של היצרן בפלח שוק צעיר, היא מערכת ConnectedCam – מצלמה באיכות גבוהה המשקיפה קדימה ומצלמת תמונות פנורמיות של המתרחש לפני המכונית  בציון המיקום על פי נתוני מערכת הניווט ואפשרות להעלאה מיידית של התמונות לאינטרנט.

ה -C3  מביאה עמה כאמור, מסר ייחודי, צעיר ורענן. מידותיה של ה-C3 החדשה גדולות מאלו של הדגם היוצא ברוב המדדים, והיא מרווחת מבעבר, גם בהתייחס לתא המטען. יחידות ההנעה המוצעות מבוססות על ההיצע המוכר של פיג'ו-סיטרואן, עם מנועי בנזין 3 ציל', מוגדשים ואטמוספריים, בהספקים של עד 110 כ"ס, וכן מנוע דיזל 1.6 ל' במספר רמות הספק (עד 100 כ"ס). תיבות ההילוכים תהיינה, כמקובל, ידנית או – כאופציה במנועים היותר-חזקים – אוטומטית-פלנטארית (6 היל').
סיטרואן C3 תוצע בשתי רמות גימור, שתיהן מצוידות במפרט אבזור מרשים ביחס למקובל בקטגוריית הסופר מיני. הגרסה הבסיסית תיקרא בשם Shine, והיא כוללת מערכת מולטימדיה עם מסך מגע בגודל "7, תמיכה במכשירי אפל ותפריטים בעברית, בקרת אקלים, דיבורית בלוטות', בקרת שיוט, חיישני גשם ותאורה, חיישני חניה מקוריים, מראה נגד סנוור, חישוקי "16 קלים, חלונות כהים מאחור, מערכת התראה על סטיה מנתיב הנסיעה, זיהוי תמרורים, התראת עייפות ו-6 כריות אוויר.

גרסת ה-Shine Pack כוללת בנוסף גם כניסה והנעה ללא מפתח, ניטור רכב בשטח מת במראות, מצלמת רוורס, מצלמת דרך מובנית כולל אפשרות שיתוף דרך אפליקציה יעודי וחישוקי "17.

סיטרואן C3 – המחירים:
סיטרואן C3 בגרסת Shine תעלה 94,900 שקל (מבצע השקה: 89,900 שקל).
סיטרואן C3 בגרסת Pack Shine תעלה 99,900 שקל (מבצע השקה: 95,900 שקל).
לראשונה מזה מספר שנים, הודיעה היבואנית כי תשווק את ה-C3 החדשה עם אחריות יצרן מלאה למשך 5 שנים או 120,000 ק"מ, זאת לעומת 3 שנים שהוצעו עד כה. בעתיד הכוונה היא להעניק אחריות מורחבת גם לדגמים נוספים של המותג.

לסיכום:

צרפתיה רעננה, משוחררת וצעירה, שצפויה לכבוש נתח משמעותי ממכירותיה של הפיאט 500 ודומיה בארץ ובכלל.

NUM3
NUM4
NUM3
NUM4
NUM3
NUM4
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט