אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

מרצדס

מרצדס
Manufacture Information
שם יצרן:מרצדס
שם באנגלית:Mercedes-Benz
שנת הקמה:1926
מייסדים:קארל בנץ, גוטליב דיימלר
מטה החברה:שטוטגארט, גרמניה
כלי רכב בשנה:
קונצרן:דיימלר AG
מספר עובדים:
יצרנית הרכב שנחשבה במשך רוב המאה ה – 20 כטובה בעולם, איבדה קצת נקודות בעשורים האחרונים, בקרב מול אאודי ובעיקר מול ב.מ.וו. עדיין מדובר באחד ממותגי הפרימיום המובילים בעולם, שכרטיס הכניסה אליו עולה הרבה כסף. בשנים האחרונות במרצדס עושים מאמצים לשדרג עצמם בקטגוריות שבהן הם היו פחות חזקים, כמו בקטגוריית קומפקטיות (עם ה – A  קלאס החדשה) ובקטגוריית רכב הפנאי (עם ה – GLA  החדשה), וימים יגידו אם המהלכים הללו תרמו לחזרתה למלכות היצרניות.

יצרנית רכב הגרמנית נחשבת ליצרנית הרכב הותיקה בעולם. כיום מרצדס מהווה חטיבה של תאגיד דיימלר AG. מטה החברה שוכן בשטוטגארט. מרצדס נחשבת ליצרנית המשאיות הגדולה בעולם.

תחילת דרכה של מרצדס החלה אי שם במאה ה – 19, בשתי יצרניות רכב גרמניות שנוסדו בשנת 1886. הראשונה , "דיימלר-מרצדס", שנוסדה ע"י גוטליב דיימלר, התמחתה בשנים הללו בכרכרות שמונעות במנועי בעירה פנימית 4 פעימות. החברה השנייה היא חברת "בנץ", שנוסדה ע"י קרל בנץ, המכוניות הראשונה בעולם, שבעצם הייתה תלת-אופן שהונע באמצעות מנוע בנזין 4 פעימות בהספק של 0.9 כ"ס. שתי החברות פעלו בנפרד במשך עשרות שנים והתחרו האחת בשניה.

בשנת 1901 חברת דיימלר הוציאה דגם מכוניות שנקרא לראשונה מרצדס, בתכנון משותף של גוטליב דיימלר ווילהלם מייבאך. מקור השם הוא בביתו הקטנה של אמיל ילינק, איש עסקים יהודי-אוסטרי עשיר, בשנת 1901 הסכים להזמין מס' מכוניות מירוץ גדול מחברת דיימלר, בתנאי שייקראו על שם ביתו הקטנה "מרצדס"

בשנת 1926, בעקבות המשבר הכלכלי שתקף את גרמניה, התאחדו שתי החברות ויצרו את חברת מרצדס, כפי שהיא מוכרת לנו כיום. השם של החברה המאוחדת נקרא "מרצדס" כמחווה לדגם המפורסם של חברת דיימלר.

בשנים הבאות מרצדס ביססה את המוניטין שלה כיצרנית רכבים חזקים ואיכותיים במיוחד, ובתוך זמן קצר הפכה להיות רכב שרד של בכירי השלטון הגרמני (והנאצי בהמשך), של נסיכים ובני אצולה.

בתום מלחמת העולם השניה, שבמהלכה מרצדס לא ייצרה מכוניות, החברה…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט