אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

מאזדה

מאזדה
Manufacture Information
שם יצרן:מאזדה
שם באנגלית:Mazda
שנת הקמה:1920
מייסדים:ג\'וג\'ירו מאצודה
מטה החברה:הירושימה, יפן
כלי רכב בשנה:1,189,283
קונצרן:קבוצת פורד
מספר עובדים:39,364
מלכת הכביש הישראלי הבלתי מעורערת בשני העשורים האחרונים. בשנים האחרונות איבדה את מקומה לטובת יונדאי, והתרחקה מהפיסגה, בעיקר בגלל הדגמים הבינוניים שהיא יצרה. אולם לאחרונה חלה התעוררות חדשה בחברה, עם השקת הדור החדש של מאזדה 3 ומאזדה 6, ועם ה – CX-5, רכב הפנאי החדש של מאזדה שבזמן קצר כבש את הקטגוריה שאליה הוא משתייך, והוכיח שמאזדה היא לא רק מכונית לליסינג.

חברת מכוניות יפנית, החלה את דרכה בשנת 1920 כחברה לכלי עבודה וציוד תעשייתי. כלי הרכב הראשון מתוצרתה, מעין תלת-אופן, הוצג בשנת 1931. שנות מלה"ע השנייה הוקדשו לייצור כלי נשק לצבא היפני.

ב – 1960 מאזדה הציגה את המכונית הראשונה מתוצרתה – R360, תוך שימוש במותג מאזדה. שנתיים לאחר מכן, החברה הציגה דגם נוסף שעונה לשם מאזדה קארול. במהלך שנות ה – 60 מאזדה התרשמה רבות מטכנולוגיית מנועי הוונקל הייחודית, מתוצרת חברת NSU  המערב גרמנית, דבר שהוביל בשנים הללו ליתרון מאזדה על יצרנים יפנים אחרים.

בעקבות משבר כלכלי שאליו נקלעה החברה, קונצרן פורד רכש בשנת 1979 כ – 7% ממאזדה. שיתוף הפעולה עם הענק האמריקאי, הוביל להוצאת דגמים שקצרו הצלחה רבה, כמו המאזדה 323, מאזדה 121 והמיאטה – מאזדה MX5.

בשנת 1996 חלקה של פורד עלה ל – 33%, ושיתוף הפלטפורמות והחלקים, היה רב מתמיד. בין היתר, ניתן להזכיר את פורד אסקייפ ומאזדה טריביוט הזהות כמעט לחלוטין, ואת מאזדה 3 ופורד פוקוס החולקות פלטפורמה משותפת.

החל משנת 1992, מכוניות מאזדה מיובאות לישראל, וזכו די מהר להצלחה כבירה עם המאזדה 323 ומחליפתה הלנטיס. שנות ה – 2000 עמדו בסימן מעבר לדגמים החד ספרתיים – מאזדה 2, מאזדה 3, מאזדה 5 ומאזדה 6. כל אחת מהמכוניות הללו הפכה להיות להיט ליסינג ענק, והצליחה לתפוס את המקומות הראשונים בקטגוריות שבהן הופיעה.

מאז ועד לשנים האחרונות, מאזדה מככבת בראש טבלאות המכירות, ורק בשנים האחרונות היא רשמה…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט