אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

טויוטה

טויוטה
Manufacture Information
שם יצרן:טויוטה
שם באנגלית:Toyota
שנת הקמה:1937
מייסדים:קיצ\'ירו טויודה
מטה החברה:טויוטה, אייצ\'י, יפן
כלי רכב בשנה:9,909,440
קונצרן:קבוצת טויוטה
מספר עובדים:333,498
קשה להניח את האצבע על הסיבה המדויקת, מדוע דווקא טויוטה הפכה להיות יצרן המכוניות הגדול בעולם. כנראה שלאמינות האינסופית יש משקל גדול, אבל כנראה שגם למגוון הגדול של הדגמים יש משקל, ולייחודיות שמקדישים בפיתוח דגמים חדשים לכל שוק בנפרד, ובטח עוד כמה סיבות. אך מה שבטוח ש – 10 מיליון נהגים בשנה אינם טועים. 

חברת המכוניות הגדולה בעולם (נכון לשנת 2013) סיימה את שנת 2013 עם 9.98 מיליון כלי רכב חדשים שנמכרו  באותה השנה ברחבי העולם. מטה החברה יושב בעיר טויוטה שביפן.  מעבר למכוניות טויוטה, תחת הקונצרן ניתן למנות גם את המותגים סאיון, לקסוס וכן שליטה בדייהטסו.

החברה טויוטה הוקמה כחטיבת רכב בחרת טויודה, שהייתה יצרנית מכונות אריגה. בשנת 1936 החל הייצור הסדרתי של דגם הראשון שנקרא מודל AA. שנה לאחר מכן, החברה נפרדה מחברת האם, הפכה להיות עצמאית ושינתה את שמה ל"טויוטה". בדומה ליצרניות רכב אחרות ברחבי העולם, בתקופת מלה"ע השנייה, החברה עסקה בעיקר בייצור משאיות לצבא היפני, אולם הודות לעובדה שמפעלי טויוטה לא הופצצו ע"י בעלות הברית, מיד אחרי המלחה החברה חזרה לייצר מכוניות פרטיות.

בשנות ה – 60 טויוטה ניסתה לחדור לשוק האמריקאי, אך בשל מיסוי רכב שהיה קיים באותה תקופה על משאיות מיובאות, טויוטה, בדומה ליצרניות יפניות אחרות כגון ניסאן והונדה, קיבלה החלטה להקים מפעל ייצור על אדמת ארה"ב, שהושלם בשנות ה – 80 המוקדמות. טויוטה לא הסתפקה בשוק האמריקאי, ופתחה מפעלי ייצור גם בטורקיה, ברזיל, הודו, בריטניה, קנדה ומדינות נוספות בעולם.

בשנת 1989 הקימה טויוטה את חטיבת היוקרה "לקסוס" שמטרתה הייתה להתחרות ברכבי היוקרה והפאר של היצרנים הגרמנים. בשנות ה – 90 מכוניות לקסוס נמכרו בעיקר לשוק האמריקאי, אך החל מהעשור הראשון של המאה ה – 21, החברה החלה לשווק  גם באירופה ואף בישראל. לקסוס הוא מותג…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט