אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

הונדה

הונדה
Manufacture Information
שם יצרן:הונדה
שם באנגלית:Honda
שנת הקמה:1946
מייסדים:סצ\'ירו הונדה
מטה החברה:הממטסו, יפן
כלי רכב בשנה:4,110,000
קונצרן:הונדה
מספר עובדים:190,338
במבחני האמינות שנערכים לרכבים ברחבי העולם, רכבי הונדה תמיד נמצאים במקומות הראשונים. אולי זו העובדה שמדובר בחברה שצמחה מתחום המנועים, ואולי לא. אך מה שבטוח הוא, שעם עיצובים מודרניים, אמינות אין קץ ומנועים חזקים, דגמי הונדה תמיד יישארו כאחת האופציות הטובות ביותר בשוק הרכב הישראלי.

תאגיד יפני בינלאומי בתחום כלי הרכב. הונדה מייצרת מכוניות, אופנועים וציוד חשמלי, כגון ציוד לגינה, גנרטורים וכו'. החל מ – 1964 הונדה היא גם יצרנית האופנועים הגדולה בעולם, כמו גם יצרנית מנועי בעירה פנימית הגדולה בעולם. החל מ – 2001 הונדה היא גם יצרנית הרכב היפנית השנייה בגודלה (אחרי טויוטה) והשמינית בעולם.

מקים הונדה, סוצ'יירו הונדה, החל דרכו כמכונאי שפתח חברה לייצור טבעות בוכנה. לאחר מס' כישלונות, החברה זכתה במכרז לאספקת טבעות בוכנה לחברת טויוטה, אך איכות התוצר לא סיפקה את טויוטה והחברה איבדה את המכרז. לאחר תהליך לימודי של כמה שנים, בהם עבר בכמה מכללות ושוטט בכמה מפעלים ברחבי יפן, בכדי ללמוד טוב יותר את האיכויות שנדרשות ע"י חברת טויוטה, ב – 1941 הונדה שב לייצר לחברת טויוטה.

בשנת 1948 הוקמה באופן פורמלי חברת הונדה, ובתחילת דרכה התמקדה באופנועים. האופנוע הראשון מתוצרתה הוצג בשנת 1949 ונקרא Model D. בתוך 15 שנים, הונדה כאמור הפכה להיות יצרן האופנועים הגדול בעולם, תואר שהיא מחזיקה בו עד היום.

החל מ – 1963 הונדה הפכה להיות גם יצרן מכוניות באופן רשמי, שהציגה באוגוסט באותה השנה, את המשאית הזעירה העונה לשם T360, שהייתה מונעת באמצעות מנוע בנפח 356 סמ"ק. באוקטובר אותה השנה, הונדה הציגה את מכונית הספורט S500.

בערך עשור לאחר מכן, הונדה זכתה להצלחה המשמעותית הראשונה מעבר לים, כאשר החלה לייצא בשנת 1972 לארה"ב את הונדה סיוויק. הסיוויק, בשונה מהמכוניות…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט