אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

קיה

קיה
Manufacture Information
שם יצרן:קיה
שם באנגלית:Kia-Motors
שנת הקמה:1957
מייסדים:
מטה החברה:סיאול, דרום קוריאה
כלי רכב בשנה:2,827,000
קונצרן:יונדאי מוטורס
מספר עובדים:33,235
הצלע השנייה בהצלחה הפנומנלית של קונצרן יונדאי. קיה עשתה קפיצת דרך עצומה בשוק הרכב הישראלי, בדומה לשוק העולמי, והיא כיום מציגה מגוון רחב של 11 דגמים שונים לשיווק בארץ, שחלקם הגדול הפכו להיות להיטי מכירות. חלק מהשינוי שחוותה החברה, קשור לשפת העיצוב החדשה שהחלה לפני כמה שנים והפכו את הברווזון המכוער לברבור יפה תואר. חלק אחר של ההצלחה, ניתן להסביר בעבודה קשה על שיפור המוניטין של החברה. מכל מקום, מדובר בשחקן חשוב בשוק הישראלי.

יצרנית הרכב השנייה בגודלה בדרום קוריאה. מכרה בשנת 2012 כ – 2.7 מיליון כלי רכב, ושנה לאחר מכן כ – 2.75 מיליון. 32.8% ממניות החברה שייכות ליונדאי. פירוש השם קיה הוא "עולה מאסיה".

קיה, או בשמה המלא "קיה מוטורס" (Kia Motors) נחשבת ליצרנית הרכב הוותיקה בדרום קוריאה. החברה נוסדה בשנת 1944 כיצרנית צינורות פלדה וחלקי אופניים. בשנת 1951 קיה החלה בייצור אופניים שלמות. 6 שנים לאחר מכן קיה ייצרה את האופנוע הראשון מתוצרתה, ב – 1962 החלה בייצור משאיות, ורק בשנת 1974 קיה החלה לייצר מכוניות. בין השנים 1973 ועד 1981, קיה שיווקה את ה"בריזה", שנחשבה למכונית הדרום קוריאנית, שהתחרתה ביונדאי פוני. בשנים הללו קיה עשתה כמה שיתופי פעולה, בין היתר עם פיג'ו ופיאט. ב – 1981, בעקבות הפיכה צבאית במדינה, קיה נאלצה להפסיק את ייצור המכוניות ולהתמקד במשאיות קלות.

לאחר שבשנת 1986 יוצרו רק 26 מכוניות, שנה לאחר מכן קיה חזרה לייצור המוני, וב – 1987 כבר יצאו משערי המפעל כ – 95,000 מכוניות. בשנה זו החלו שיתופי פעולה פוריים עם יצרניות רכב אחרות ברחבי העולם, בין היתר עם פורד ומאזדה, שהביאו יחדיו לעולם את  הקיה פרייד שהייתה מבוססת על מאזדה 121, ונמכרה בצפון אמריקה כ"פורד פסטיבה" ואילו באוסטרליה כ"פורד אספייר".

בשנת 1992 קיה החלה לפעול בארה"ב באמצעות 4 סוכנויות. בתחילה נמכרה הקיה ספיה בלבד, אך במהרה הצטרפה אליה גם קיה ספורטז', רכב הפנאי-שטח החדש של קיה שהצליח להשיג הישגים נאים בראליים…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט