אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

קאדילאק

קאדילאק
Manufacture Information
שם יצרן:קאדילאק
שם באנגלית:Cadillac
שנת הקמה:1902
מייסדים:ויליאם מרפי, למואל בואן, הנרי לאלנד
מטה החברה:ניו-יורק, ארה\"ב
כלי רכב בשנה:147,782
קונצרן:ג\'נרל מוטורס
מספר עובדים:
קאדילק היא מכונית יוקרה מפוספסת בשוק הישראלי. נכון שמותגי הפרימיום הגרמניים, אודי, ב.מ.וו. ומרצדס איכותיים ממנה, אך התמחור שלה נמוך משמעותית מהם, והיא בהחלט יכולה להוות חלופה שפויה. בדומה ליצרנים אחרים שמגיעים מהדוד סם, גם קאדילק נמכרת במס' דגמים מצומצם, ובארץ ניתן לרכוש את הקאדילק ATS (מנהלים פרימיום, מתחרה לאודי A4 ולב.מ.וו. סדרה 3), קאדילק CTS  (מכונית יוקרה שמתחרה באודי A6 ובב.מ.וו. סדרה 5) וקאדילק SRX (מכונית פנאי שמתחרה באודי Q5 ובב.מ.וו X3).

חטיבת היוקרה של ג'נרל מוטורס (GM). רכבי קאדילק נמכרים ב- 34 מדינות ברחבי העולם. קאדילק נחשב למותג המכוניות השני הוותיק באמריקה, ואחד המותגים הוותיקים בעולם המוטורי.

קאדילק נוסדה בשנת 1902 בידי שניים מפליטי חברת המכוניות הראשונה של הנרי פורד, וזאת לאחר שהתגלעו חילוקי דעות בין הנרי פורד והמשקיעים שלו. פורד עזב את החברה שלו יחד עם כמה מהשותפים המרכזיים. בייקר ווליאם, הספונסר הראשי של פורד, שכר את שירותיה של חברת מהנדסי רכב בראשותו של הנרי ללנד, בכדי להעריך את שווי הנכסים והמכונות לקראת סגירת החברה. במקום זאת, ללנד הצליח לשכנע את ווילאם להשקיע בייצור מכונית שתהיה מבוססת על מנוע מתוצרת ללנד. וכך באוגוסט 1902 קמה חברת קאדילק, שנקראה על שמו של החוקר הצרפתי שפעל במאה ה – 17, מקים העיר דטרויט – אנטואן קאדילק.

שתי המכוניות הראשונות מתוצרת קאדילק נקראו Runabout ו – וTonneau, והושלמו כבר בשנת 1902. מדובר היה ברכב דמוי כרכרה דו מושבית ללא סוסים, מונעים במנוע מילנדר בודד שמפיק 10 כ"ס. שני הדגמים היו דומות מאוד לפורד מודל A , שהושקה בשנת 1903. דגמי הקאדילק הוצגו בתערוכת המכוניות בניו יורק ב – 1903, והרשימו את הקהל הרחב, שכבר בזמן התערוכה נרשמו כ – 2000 הזמנות.

7 שנים לאחר מכן, GM  רכשה את קאדילק, זאת לאחר שהאחרונה הניחה את היסודות לייצור  המוני. בשנים הללו, קאדילק הציגה התקדמות טכנולוגית מעוררת השראה, שהציגה במכוניותיה מערכות חשמליות למיניהן, הילוכים ידניים…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט