אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

פיאט

פיאט
Manufacture Information
שם יצרן:פיאט
שם באנגלית:Fiat
שנת הקמה:1899
מייסדים:ג\'ובאני אניילי
מטה החברה:טורינו, איטליה
כלי רכב בשנה:4,200,000
קונצרן:קבוצת פיאט-קרייזלר
מספר עובדים:214,836
כאשר מחפשים אשמים לנוכחות הדלילה של רכבי פיאט בשוק הישראלי, לא ניתן אלא להגיע למסקנה שהיבואן עושה משהו לא בסדר. לכאורה, פיאט היא אחת מיצרניות הרכב הגדולות באירופה, עם התמחות גדולה במכוניות קטנות, ועם דגמים מעניינים מאוד, שמשלבים עיצוב מדליק לצד טכנולוגיה מתקדמת וצריכת דלק נמוכה. מכוניות כגון פיאט פנדה ופיאט 500, או פיאט בראבו בקטגוריית הקומפקטיות, אינן מוערכות מספיק (למרות שלעיתים הן איכותיות ומתקדמות יותר עשרת מונים ממתחרותיהן), או לעיתים סובלות מתמחור גבוה. מה שבטוח הוא שבארץ, מכוניות פיאט לא תופסות את הנפח שהיית מצפה שיתפסו.

קונצרן רכב איטלקי. הקבוצה מונה כמה מותגים, כגון פיאט, פרארי, מזראטי, אלפא רומאו, קבוצת קרייזלר ועוד. פיאט הוקמה בשנת 1899 בטורינו, ובינואר 2014 הכריזה החברה כי "פיאט SPA " (הבעלים הקודמים של קבוצת פיאט, ברשות משפחת אניילי), תתמזג עם יצרנית הרכב האמריקאית "קרייזלר", וייצרו חברה חדשה ששמה יהיה "פיאט-קרייזלר אוטומוביל" (FCA). מטה החברה החדש יעבור מהעיר טורינו, בו שהה כ – 115 שנים, להולנד. כיום קבוצת פיאט מונה את מותגי הרכב הבאים: אבארט, אלפא רומאו, קרייזלר, דודג', פרארי, פיאט, ג'יפ, לנצ'יה, מזארטי, ראם ו – SRT.

פיאט (היצרן) – פיאט FIAT , ראשי תיבות של Fabbrica Italiana Automobili Torino, היא יצרנית המכוניות הגדולה באיטליה. החברה מייצרת את מכוניות פיאט, וכן חלקי רכב לכמה מותגים נוספים בקבוצת פיאט.

ג'ובאני אניילי, בשיתוף עם כמה משקיעים, ייסד את פיאט, בעיר טורינו, 1899. השם נבחר סופית ב – 1906. אניילי ניהל את החברה עד מותו בשנת 1945, בזמן שויטוריו וולטה תפס את מקומו. הרכב הראשון שהחברה הוציאה תחת ידיה בשנת הקמתה, הייתה מכונית שענתה לשם "פיאט 1/2 3, שיוצרו ממנה 24 יחידות בלבד. ב – 1903 פיאט ייצרה את המשאית הראשונה מתוצרתה. שנת 1908 הייתה עמוסה בהישגים לפיאט, שבשנה זו היא ייצאה את הכלי רכב הראשונה לשוק האמריקאי, הוציאה את מנוע המטוס הראשון מתוצרתה, והמוניות של פיאט הפכו להיות פופולאריות ברחבי אירופה.

שנתיים לאחר מכן, בשנת 1910, פיאט הפכה…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט