אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

פורשה

פורשה
Manufacture Information
שם יצרן:פורשה
שם באנגלית:Porsche
שנת הקמה:1931
מייסדים:פרדיננד פורשה
מטה החברה:שטוטגארט, גרמניה
כלי רכב בשנה:151,999
קונצרן:קבוצת פולקסווגן
מספר עובדים: 19,456
המותג ששמו נקשר יותר מכל מותג אחר לספורטיביות, להנאה צרופה מנהיגה, לעיצוב מיוחד, ובקיצור... לשלמות מוטורית. כל אחד מדגמי המותג הוא אגדה בפני עצמה, ומעל כולם מרחפת דמותה של האלמותית של הפורשה 911. אז אם אתם כאלה שהפרוטה מצויה בכיסכם, ואתם חובבי נהיגה אמיתיים (לא בכאילו), אחד מדגמי פורשה יכול להפוך את חייכם למעניינים הרבה יותר.

יצרנית רכב גרמנית שהתמחותה העיקרית במכוניות-על ספורטיביות, למרות שבעשור האחרון החברה החלה לייצר גם מכוניות פנאי וסדאן. מטה החברה יושב בעיר שטוטגארט, והיא חלק מקונצרן פולקסווגן. כיום החברה משווקת בעולם את הפורשה 911, פורשה בוקסטר, קאיימן, פנמרה, קאיין, מקאן ואת הפורשה 918.

תחילתה של החברה ב – 1931 כחברה לתכנון וייעוץ הנדסי בשם GmbH שהוקמה ע"י פרדיננד פורשה. בשנותיה הראשונות החברה סיפקה ייעוץ בעיצוב והנדסת רכבים, אך לא הוציאה תחת שמה כלי רכב. כל זאת השתנה כמה שנים לאחר מכן, כאשר הממשלה הגרמנית הטילה על פרדיננד פורשה לייצר מכונית להמונים – ה"פולקסווגן חיפושית", שכידוע עוצבה ונבנתה ע"י פרדיננד פורשה. אגב, הפורשה 64 שהושקה ב – 1939 פותחה על בסיס מרכיבים רבים של החיפושית.

במהלך מלה"ע השנייה פרדיננד פורשה עסק בעיקר בתכנון כלי רכב צבאיים לצבא הרייך, דבר שהביא למאסרו למשך שנתיים בתום המלחמה, באשמת שיתוף פעולה עם הנאצים, עבירה שבסופו של דבר הוא לא נשפט עליה. בנו, פרי פורשה הקים את החברה מחדש, וב – 1948 החברה הציגה את הדגם הראשון שלה מייצור סדרתי, שענה לשם "פורשה 356". דגם זה חלק מאפיינים רבים עם ה"חיפושית" של פולקסווגן בתחילת הדרך, בין היתר את המאפיין הבולט של החיפושית – מנוע אחורי מקורר אוויר. בשנים שלאחר מכן, פורשה 356 עברה כמה שלבים אבולוציוניים, שבהם הוחלפו לאט לאט חלקי המכונית שחיפושית, לטובת חלקים מקוריים לפורשה.

בשנת 1964, לאחר שנים של הצלחות…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט