אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

פורד

פורד
Manufacture Information
שם יצרן:פורד
שם באנגלית:Ford
שנת הקמה:1903
מייסדים:הנרי פורד
מטה החברה:דירבורן, מישיגן, ארה\"ב
כלי רכב בשנה:2,250,165
קונצרן:קבוצת פורד
מספר עובדים:181,000
עושה רושם שפורד עברה סוג של מהפך בשנים האחרונות. ראשית זה בא לידי ביטוי במגוון הרחב של דגמי החברה שמיובאים לארץ, והכניסה לקטגוריות נוספות, בדומה לפורד קוגה. על כך נריע ליבואן (למרות שהיינו שמחים לראות דגמים נוספים, שיצדיקו את העובדה שפורד נחשבת ליצרנית הרכב החמישית בגודלה בעולם). אך מעבר לכך, דגמי פורד עברו מיני מהפכה בשנים האחרונות, בכל הקשור לקידמה הטכנולוגית, והיום הם מצוידים ביחידות הנעה מהשורה הראשונה. פורד פוקוס ממשיכה להיות המכונית הנמכרת ביותר של החברה בארץ.

יצרן מכוניות אמריקאי בינלאומי. מטה החברה יושב בעיר בדירבורן מישיגן, פרבר של דטרויט. פורד היא יצרנית הרכב השנייה בגודלה באמריקה, והחמישית בעולם.

החברה נוסדה בשנת 1903 ע"י הנרי פורד, בעלות ראשונית של 28,000$ במזומן מעשרה משקיעים, ביניהם ג'ון והוראס דודג' (מקימי חברת דודג'). בשנים הראשונות המפעל, שישב בדטרויט, היה מייצר מס' קטן של מכוניות בכל יום. קבוצה של שניים-שלושה אנשים היו עובדים על מכונית אחת, שחלק גדול ממרכיבי המכונית היה מיוצר ע"י ספקים אחרים שהתקשרו עם פורד. בתוך עשור בלבד (החל מה – 1 לדצמבר – 1913), החברה הצעידה את העולם לתוך שיטת פס הייצור, שאיפשרה לייצר כמויות עצומות מהפורד מודל T, באותה התקופה.

בשנת 1930, שברקע המשבר הכלכלי הגדול, פורד השיקה את ה"מודל A", שהייתה המכונית הראשונה עם זכוכית בטיחותית בשמשות.

בשנת 1956 פורד הציגה לראשונה חגורות בטיחות למושבים הקדמיים, ושנה לאחר מכן הוצגה נעילת בטיחות לדלתות לילדים.

בשנת 1964 הושקה לראשונה אגדת הכבישים "פורד מוסטנג", והפכה בתוך זמן קצר ללהיט אמריקאי, עם המנועים עתירי הסמ"ק, העיצוב המיוחד שכולל מכסה מנוע מאורך ובגז' קצר. שנה לאחר מכן בפורד הכניסו לשימוש לראשונה את נורת האתראה לחגורות הבטיחות.

בשנת 1967 פורד הקימה את "פורד אירופה", חטיבה נפרדת של החברה.

בשנות ה – 80 פורד רשמו הצלחות עולמיות עם מס' דגמים, ביניהם ניתן למנות את הפורד אסקורט (שעשתה גם חייל אצלנו ושימשה בין היתר את משטרת…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט