אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

פולקסווגן

פולקסווגן
Manufacture Information
שם יצרן:פולקסווגן
שם באנגלית:Volkswagen
שנת הקמה:1937
מייסדים:מפלגת העובדים בגרמנית
מטה החברה:וולסבורג, גרמניה
כלי רכב בשנה:5,771,789
קונצרן:קבוצת פולקסווגן
מספר עובדים:572,800
המותג שהוציא תחת ידיו כמה מהרכבים היותר פופולאריים ברחבי הגלובוס, ממשיך  להציע מגוון רחב של דגמים בכל הקטגוריות. לא פחות מ – 19 דגמים שונים מוצעים למכירה בארץ, ובכך כאמור מכסים את כל הקטגוריות. רכבי פולקסווגן נהנים ממערכות הנעה שנחשבות לקדמת הטכנולוגיה המוטורית, מאיכות חומרים והרכבה ברמה גבוהה יותר מרוב מתחרותיה, וממוניטין ששמור רק ליצרני רכב גרמניים.

קונצרן מכוניות רב לאומי שמטהו יושב בעיר וולסבורג שבסקסוניה, גרמניה. קונצרן פולקסווגן נחשב לאחד משלושת קונצרני הרכב הגדולים בעולם, והגדול ביותר באירופה. הקונצרן מונה בתוכו מס' מותגים של מכוניות פרטיות, שהבולט בהם הוא כמובן פולקסווגן, אך גם אודי, סיאט, סקודה, למבורגיני, פורשה ובוגאטי. כמו כן, תחת הקונצרן ישנם גם המותגים הבאים – אופנועי דוקאטי, משאיות מאן, סקניה ונאופלאן.

פולקסווגן AG או VAG (החברה) הינה יצרנית רכב גרמנית שהוקמה בשנת 1937, שנות השלטון הנאצי. באותן השנים מצב הכלכלה בגרמניה היה בכי רע, כל שכן מבחינה מוטורית, שבה רוב העם לא היה מסוגל לרכוש כלי רכב. הממשלה הגרמנית בראשותו של אדולף היטלר ביקשה ליצור מכונית להמוני העם. בשנת 1933 היטלר פנה לפרדיננד פורשה עם דרישה לייצר מכונית עממית שתעמוד במס' קריטריונים – שתהיה מסוגלת להסיע 5 אנשים, שצריכת הדלק שלה לא תעלה על 6 ל' ל – 100 ק"מ ושמחירה לאזרח לא יעלה על 1000 מארק גרמנים (מחיר של אופנוע קטן באותם הימים). למרות עמידה בשני הקריטריונים הראשונים שהעמיד היטלר לרכב החדש, פורשה וחבריו לפרויקט לא עמדו ביעד להפחתת מחיר המכונית לאזרח ל – 1000 מארק, ובלית ברירה המפלגה הנאצית הלאימה את הפרויקט. אב-טיפוס הוצג כבר בשנת 1936, שהמאפיינים העיקריים בו – מנוע בוקסר 4 פעימות מקורר אוויר (לחיסכון בעלויות), מיקום המנוע בחלקה האחורי של המכונית לטובת הפחתת העומס עח המתלים, ועיצוב חיצוני ייחודי בעל צורה עגולה. זוהי בעצם…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט