אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

סמארט

סמארט
Manufacture Information
שם יצרן:סמארט
שם באנגלית:Smart
שנת הקמה:1994
מייסדים:ניקולס הייק
מטה החברה:בובליגן, גרמניה
כלי רכב בשנה:
קונצרן:דיימלר AG
מספר עובדים:
אם אתם גרים בעיר הגדולה וסובלים מבעיות חניה, אם אתם בעלי מודעות סביבתית גבוהה, ו...אם בא לכם להתחדש באקססוריז מגניב שעלותו החל מ – 108,000 ₪, אז כנסו לסוכנות סמארט ותזמינו לכם מכונית חדשה.

יצרנית מכוניות מיקרו לשימוש עירוני בעיקר. מקור השם הוא שילוב של האותיות הראשונות בחברת Smart ובחברת Mercedes + המילה ART. המותג מהווה חטיבה בקונצרן דיימלר הגרמני. מטה החברה יושב בבולינגן, אך המפעל נמצא בעיירה האמבך שבצרפת.

תחילת המיזם בשנות ה – 80 המאוחרות, שמנכ"ל חברת השעונים סווטש, ניקולס האייק, החל לפתח את הרעיון לייצור מכונית שתשלב בין הצורך לניוד בעיר לבין הסטייל המדליק של שעוני סוואטש. הוא האמין, בצדק מסוים שתעשיית הרכב התעלמה כמעט לחלוטין מרכבי מיקרו עירוניים. מהר מאוד הרעיון צבר תאוצה וקיבל את השם "סווטשמוביל". בניסיון למצוא שותפה מתעשיית המכוניות, האייק בדק עם כמה יצרניות עולמיות, ולבסוף בשנת 1991 חתם עם חברת פולקסווגן. חילופי שלטון בחברה הגרמנית הביאו לכך שהיא משכה את ידה מהמיזם שנתיים לאחר מכן, וניסתה להקים מיזם דומה בעצמה (לופו L3) שנחל כישלון חרוץ. בעקבות יציאת פולקסווגן מהתמונה, האייק המשיך לחפש יצרנית רכב כשותפה, בין היתר הוא היה במגעים עם ב.מ.וו, ג'נרל מוטורס, פיאט ורנו, אך לבסוף הוא חתם ב – 4 למרץ 1994 עם חברת דיימלר בנץ, יצרנית מרצדס. בסוף אותה שונה הוחלט כי מפעל הייצור יקום בעיירה האמבך שבצרפת, מרחק שעתיים נסיעה משטוטגרט, מטה חברת דיימלר.

בשלב די מוקדם החברה החדשה נקלעה לקשיים ודיימלר נאלצה להזרים הון נוסף תמורת 81% אחוזי שליטה.

השקת הדגם הראשון של המכונית, שנקרא באותה עת "קופה סיטי" ושינה את שמו לאחר מכן לסמראט פורטו (Smart…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט