אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

סיאט

סיאט
Manufacture Information
שם יצרן:סיאט
שם באנגלית:Seat
שנת הקמה:1950
מייסדים:הממשלה הספרדית
מטה החברה:מרטורל, ספרד
כלי רכב בשנה:353,936 (2012)
קונצרן:קבוצת פולקסווגן
מספר עובדים:13,000
סיאט היא לא עוד רכב לצעירים, אלא רכב לצעירים ברוחם ובנפשם. העיצוב הצעיר והנועז לצד הבגרות שמעניקה לה ההשתייכות לקונצרן פולקסווגן, על כל המשתמע מכך, מביאה את סיאט לאן שהיא היום. מכונית בוגרת בנפש צעירה. אז אם אתם צעירים ברוחכם, הספרדייה הלוהטת תספק לכם כיף  של נהיגה, לצד שימושיות בחיי היומיום.

יצרן מכוניות ספרדי שמטהו נמצא בעיר מארטורל, קטלוניה שבספרד. החברה הוקמה בשנת 1950 כחברה ממשלתית ע"י הגנרל פרנקו, העריץ האכזר ששלט באותם השנים בספרד. מזה כ – 3 עשורים סיאט נמצאת בבעלות מלאה של קונצרן פולקסווגן.

על מנת להבין את הרקע להקמת החברה, צריך ללכת אחורה בהיסטוריה עד המחצית הראשונה של המאה ה – 20, או אז, ספרד הייתה מדינה מפגרת סוציואקונומית, ביחס למדינות מערב אירופה באותה התקופה. סוף מלחמת האזרחים בספרד בשנת 1939, הותירה אותה חלשה כלכלית אף יותר, דבר שהקשה לשכנע יצרני רכבים מובילים להשקיע במדינה. לזאת מצטרפת מלחה"ע השניה שטרפה את הקלפים לשוק המוטורי העולמי (למרות שספרד לא השתתפה במלחמה). בתחילת שנות ה – 40 הבנק הספרדי "Banco Urquijo", בעזרתן של חברות תעשייתיות נוספות במשק הספרדי,  החל בהקמת החברה, ששמה נקבע  ל – SIAT – Española de Automóviles de Turismo Sociedad, שפירושה "החברה הספרדית למכוניות נוסעים". הפרויקט החל כיוזמה פרטית מלאה, אך בשנת 1942 ממשלת פרנקו השתלטה על החברה והפכה אותה לחברה ממשלתית.

כמובן שלאומן כמו פרנקו לא ירשה לחברה הממשלתית למכוניות לקנות רישיון לייצור מכוניות מיצרניות זרות, אלא מטרתה המוצהרת של חברת סיאט היה שפיתוח והרכבת כלי הרכב ייעשה באופן מלא בספרד, במפעלים ספרדיים ועל בסיס כוח אדם ספרדי. אך "אליה וקוץ בה", היכולות הטכנולוגיות של השוק הספרדי לא עמדו לו כדי להרים פרויקט שכזה, כך שהספרדים חיפשו יצרנית רכב זרה להתבסס על…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט