אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

סאיק MG

סאיק MG
Manufacture Information
שם יצרן:סאיק MG
שם באנגלית:Saic MG
שנת הקמה:2011
מייסדים:סאיק מוטורס
מטה החברה:שנגחאי, סין
כלי רכב בשנה:3,640,600
קונצרן:סאיק מוטורס
מספר עובדים:104,588
יצרנית הרכב הסינית הראשונה שנכנסה בפתחי ארץ הקודש, מביאה לנו מגוון דל של דגמים. מכוניות MG  מעולם לא הצליחו בגדול בישראל, גם כאשר היו בבעלות בריטית, למעט במס' שנים בשנות ה – 90 עם כמה דגמים מיוחדים. למרות זאת, בלובינסקי, יבואנית רכב סאיק-MG,  מאמינים שהם יצליחו לבסס את המותג בארץ. אנו סבורים שעם הגדלת ההיצע ותמחור נמוך בצורה משמעותית מהמתחרות, לובינסקי עוד יצליחו במשימה.

חברת MG הבריטית הייתה חברת מכוניות בעלי נטייה ספורטיבית. החברה הוקמה בשנת 1924, ע"י ססיל קימבר, מי שהיה המעצב הראשי של הגרסאות הספורטיביות בחברת מוריס הבריטית. בתוך זמן קצר החברה קצרה הצלחה רבה כסדנת השיפורים של חברת מוריס, ומכאן בא שם החברהMG , שהוא צירוף המילים "מוריס גאראג".

בדומה לכל יצרניות הרכב הבריטיות, גם MG נטמעה בשנות ה – 50 בתוך התאגיד BMC , שמיזג בתוכו את חברת מוריס ואוסטין. גם בשנות ה – 60 המשיכה הטלטלה על היצרנים הבריטיים, שתאגיד BMC שינה את פניו כמה פעמים, וקלט חברות נוספות. דווקא בשנים הללו נהנתה MG משיא הצלחתה.

ההמשך לא האיר פנים לחברה. התאגיד הבריטי BMC, שבינתיים הפך את שמו ל"בריטיש ליילנד" – BL, נקלע גם הוא לקשיים, וכחלק מרפורמות בתאגיד, הוחלט בשנת 1980 לסגור את המפעל הגדול של MG בעיר אבינדון.

לאחר שתאגיד BL  הפך להיות "קבוצת רובר" בשנת 1986, ו – MG הפכה להיות חטיבת הספורט של חברת רובר, בשנת 1988 הבעלות על המותג MG הועבר לחברת "אירוספייס", ובשנת 1995 לחברת ב.מ.וו.

הגרמנים החזיקו ברובר במשך 6 שנים בלבד, לפני שקיבלו את ההחלטה (המוצדקת כנראה מבחינתם), למכור בשנת 2000 את החברה לחברת  MG ROVER Group. גם תחת הבעלות החדשה המותג MG  הצליח להתרומם, בשנת 2005 הוחלט להפסיק ולייצר מכוניות MG.

שנה לאחר מכן, בשנת 2006, המותג MG נמכר לתאגיד המכוניות הסיני הענק Shanghai Automotive Industry Corporation, או בקיצור SAIC (סאיק). בשנים…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט