אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

ניסאן

ניסאן
Manufacture Information
שם יצרן:ניסאן
שם באנגלית:Nissan
שנת הקמה:1933
מייסדים:מאסוג\'ירו האשימוטו
מטה החברה:ני-שיקו, יוקוהומה
כלי רכב בשנה:4,950,924
קונצרן:קבוצת רנו-ניסאן
מספר עובדים:160,530 (2013)
מגוון הרכבים שניסאן מציעה בשוק הישראלי, הוא מהרחבים שיש. כמעט בכל אחת מהקטגוריות שישנן, בניסאן יציעו לך מכונית. ניסן מיקרה בקטנות, ניסן ג'וק חלוצת הקרוסאוברים הקטנים, אלטימה בקטגוריית מנהלים, ניסן קשקאי ברכבי הפנאי ועוד. ניתן היום אף להשיג את הניסן Z370 מכונית הספורט-קופה של ניסאן, ותמורת 800,000 ש"ח אפילו ניתן להשיג את הניסאן GT-R שנחשבת למכונית המהירה ביותר בארץ (כן, מהירה יותר מאודי R8 ופורשה 911).

יצרנית רכב יפנית. מטה החברה יושב ביוקוהמה, יפן. החל משנת 1999 ניסאן היא חלק מתאגיד הרכב "רנו-ניסאן", שותפות בין היצרן היפני לצרפתי. רנו מחזיקה כ – 43% ממניות ניסאן, בעוד שניסאן מחזיקה כ – 15% ממניות רנו. החברה המאוחדת "ניסאן-רנו" נחשבת כיום ליצרן הרכב הרביעי בגודלו בעולם. אגב, אם חברת ניסאן הייתה נותרת לבדה היא הייתה החברה השישית בגודלה בעולם, לפחות עפ"י נתוני המכירות של שנת 2012.
ההיסטוריה של החברה הולכת לאחור, עד לשנת 1911, שמסוג'ירו השימוטו הקים סדנת מכוניות. 3 שנים לאחר מכן החברה הציגה את הדגם הראשון שלה שענה לשם DAT, שהיה צירוף של האות הראשונה בשמות המשפחה של שלושת המשקיעים בחברה. בהמשך הדרך החברה שינתה את שמה כמה פעמים, אך החלה לגבש את זהותה, כך המותג DAT ייצר משאיות והמותג Datsun שימש את כלי הרכב הפרטיים (עשרות שנים לאחר מכן ניסאן הוציאה את מכוניותיה תחת מותג זה).
השם ניסאן נוצר רק במהלך שנות ה – 30 ע"י הבורסה היפנית, והוא היווה קומבינציה של שתי שמות החברות שהתאחדו.
בדומה לחברות יפניות נוספות בשנים הללו, גם ניסאן החלה לייבא טכנולוגיה וחלקים מאירופה וארה"ב. כשאר החברה החלה להרכיב כלי רכב גדולים תחת המותג "ניסאן" בשנת 1937, חלק גדול מתכנון ועיצוב הרכבים, כמו גם מתקני המפעל, סופקו ע"י חברת "גרהאם פייג'", יצרנית מכוניות אמריקאית שפעלה בשנים הללו. שיתוף פעולה ארוך טווח נוסף חל בין ניסאן לבין חברת "אוסטין" הבריטית", בין השנים 1937 ועד שנות ה – 60….

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט