אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

מיני

מיני
Manufacture Information
שם יצרן:מיני
שם באנגלית:Mini
שנת הקמה:1959
מייסדים:(BMC (British Motor Corporation
מטה החברה:
כלי רכב בשנה:
קונצרן:קבוצת ב.מ.וו
מספר עובדים:
אם בא לכם להתחדש במותג ישן, אם בא לכם להרגיש הכי רטרו שיש, אם בא לכם לנהוג במכונית שהיא יותר אקססוריז ופחות כלי רכב, מיני היא המכונית המתאימה לכם. לכל הסלט המשובח הזה, תוסיפו את המנועים הנהדרים היכולת הדינמית של ב.מ.וו., ותקבלו יצירה מוטורית צפונבונית ומדליקה. אהה...ונשמח אם המחיר יהיה נמוך יותר.

בשנת 1994 חברת ב.מ.וו רכשה את היצרניות הבריטיות מיני ורובר. המיני המקורית יוצרה בין השנים 1959 ועד אוקטובר 2000. במשך 4 עשורים, מיני, על שלל דגמיה, כגון המיני מיינור, מיני קאנטרימן, GT1275, מיני קלאבמן ועוד, הפכה להיות המכונית הבריטית הנמכרת בעולם בכל הזמנים.

בדומה לחברת יגואר ורובר, גם מיני הפכה להיות חלק מהתאגיד הבריטי הכושל BMH במהלך שנות ה – 60. בשנות ה – 80 תאגיד BMH  פשט את הרגל, ובשנת 1988 קבוצת רובר, כולל מיני, נמכרו לחברת המטוסים הבריטית   "British Aerospace". 6 שנים לאחר מכן, קבוצת רובר כולל מיני נמכרו כאמור לב.מ.וו. בשנת 2000 הגרמנים מכרו את קבוצת רובר ודאגו להשאיר בבעלותם את המותג מיני.

הרנסנס של המותג מיני החל ביולי 2001, כבר תחת כנפיה הרחבות של ב.מ.וו., ומיד זכה להצלחה מסחררת. הגרמנים החליטו למתג את המכונית מחדש. לא עוד מכונית עם פשוטה בעלת מימדים מיניטורים, אלא מכונית סופר מיני מודרנית, שמשלבת בין עיצוב רטרו לספורטיביות ויוקרתיות. הדגם הראשון שהוצג ענה לשם הפשוט "מיני", במספר גרסאות, כגון קופר (ע"ש ג'ון קופר, מייסד חברה למכוניות קופר שהייתה חלק ממיני), קופרS  ומיני one. בארץ המכונית החדשה נקראה "מיני קופר".

ב.מ.וו המשיכה לפתח את הבייבי החדשה שלה, ובשנת 2004 הוציאה לאוויר העולם גרסה קבריולט.

בשנת 2007 יצא הדור השני של מיני. אמנם החברה שמרה על המראה המיוחד כ"כ, אך תחת השמלה היפה הסתתרו מנועים חדשים, פרי ייצור משותף של ב.מ.וו….

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט