אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

מזראטי

מזראטי
Manufacture Information
שם יצרן:מזראטי
שם באנגלית:Maserati
שנת הקמה:1914
מייסדים:האחים לבית מזראטי
מטה החברה:מודנה, איטליה
כלי רכב בשנה:15,700
קונצרן:קבוצת פיאט-קרייזלר
מספר עובדים:1100
מכונית העל האיטלקית בעלת סמל הקילשון ההפוך, החלה להימכר בארץ הקודש בשנת 2012. גם לנו מגיע מכוניות אקזוטיות כמו המזראטי. החל מ – 640,000 ש"ח תוכלו להתחדש בגרסת הבסיס של מזראטי גיבלי, סכום פעוט במושגי מכוניות-על. אם תרצו לקפוץ מדרגה, מחכה לכם המזראטי קוואטרופורטה ולאחריה הגראן טוריסמו.

יצרן מכוניות-על איטלקי. החברה הוקמה בשנת 1914 בבולוניה שבאיטליה ע"י חמישה אחים לבית מזראטי. מילדותם האחים התעניינו במכונית, וכבר בתחילת שנות ה – 20 הם הציגו מכונית גרנד-פרי בעלת מנוע 2.0 ל', לקבוצת המירוצים דייטו. באותה התקופה גם גובש סמל החברה, קילשון הפוך, שמבוסס על פסל של נפטון שממוקם בפיאצה נטונו שבבולוניה.

בשנת 1926 הקבוצה הפסיקה את ייצור מכוניות הספורט, דבר שהביא את האחים להקים חברה עצמאית תחת המותג מזראטי. אחת מדגמי מזראטי הראשונים זכו להצלחה גדולה כבר בשנת 1926 שזכו במירוץ טרגה פלוריו.

בשנת 1937 האחים מזראטי מכרו את חלקם בחברה למשפחת אדולפו אוסרי, שהעבירה בשנת 1930 את מטה החברה לעיר מודנה. האחים נותרו בעלי תפקידים בחברה, והתרכזו בעיקר בפיתוח המכוניות למירוצים. בשנים 193-1940החברה זכתה שנתיים ברציפות במירוץ אינדיאנפוליס 500, והייתה יצרן המכוניות האיטלקי היחיד שעשה זאת.

במהלך שנות ה – 50 החברה החלה לזנוח אט אט את מסלול המירוצים ולהתרכז יותר במכוניות לכביש.

ב – 1968 נרכשה החברה ע"י סיטרואן הצרפתית. מזראטי עשו עסקה מצויינת כאשר חסו תחת כנפיה של יצרנית רכב גדולה. מהר מאוד החברה הוציאה מס' רב יותר של דגמים, דוגמת מזראטי אינדי ומזראטי בורה, דבר שלא עלה ביכולתה לעשות קודם לכן, שהייתה חברה קטנה. אולם החגיגה לא נמשכה הרבה זמן, ומשבר הנפט ב – 1973 הפחית בצורה ניכרת את התיאבון הצרכני למכוניות ספורט עתירות סמ"ק. שנה לאחר מכן, סיטרואן קרסה כלכלית…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט