אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

לנצ'יה

לנצ'יה
Manufacture Information
שם יצרן:לנצ'יה
שם באנגלית:Lancia
שנת הקמה:1906
מייסדים:ויצ\'נזו לנצ\'יה
מטה החברה:טורינו, איטליה
כלי רכב בשנה:98,733
קונצרן:קבוצת פיאט-קרייזלר
מספר עובדים:
אפשר לאהוב או אפשר לשנוא את המכוניות מבית לנצ'יה, אבל בטוח שאי אפשר להתעלם מהן. עם מראה מיוחד על סף הביזארי, ועם ביצועים דומים לאלפא רומיאו, לנצ'יה הוא רכב מיוחד לאנשים מיוחדים. מכוניות לנצ'יה נועדו לנהגים שאינם אוהבים ללכת בתלם, שאינם רואים עצמם חלק מהעדר.

לנצ'יה נוסדה בשנת 1906 בעיר טורינו שבאיטליה. הקים אותה ויצ'נזו לנצ'יה, שהיה נהג מירוצים של פיאט. שנה לאחר הקמת החברה, לנצ'יה הציגו את הדגם הראשון מתוצרתה שנקרא "טיפו 51", שעשתה שימוש במנוע 4 צילנדר בעל הספק של 28 כ"ס.  ב – 1915 לנצ'יה החלה לייצר משאית העונה לשם "ג'וטה", שהפכה להיות מאוד פופולארית בשנות ה – 20, בעיקר באזורים הצפוניים של איטליה. בשנת 1937, ויצ'נזו לנצ'יה נפטר, ואלמנתו ובנו החלו לנהל את החברה. אחד הצעדים הראשונים שהם עשו, היה לשכור את שירותיו של ויטוריו ג'אנו, מהנדס מצליח באלפא רומיאו.

בעשורים הבאים לנצ'יה הייתה חתומה על כמה הישגים טכנולוגיים בתחום הרכב, בין היתר על הצגת תיבת ההילוכים הראשונה בעלת 5 הילוכים (שנת 1948), והצגת מנוע V6  הראשון בשנת 1950, וזה אחרי שהחברה התנסתה כבר במנועי V8 ו – V12.

לאחר 13 שנים שבה הייתה לנצ'יה בבעלות משפחת פסנטי, אחת ממשפחות התעשיינים הגדולים באיטליה, נמכרה החברה לקונצרן פיאט. למרות שהגירעון העצום שהחברה הייתה, פיאט השקיעה משאבים רבים להרים את המותג החדש שהיא רכשה, ושנה לאחר מכן לנצ'יה הציגה 3 דגמים חדשים. בשנות ה – 70 וה – 80, לנצ'יה עשתה חייל במירוצי הראלי העולמיים. בשנים הללו החל גם שיתוף הפעולה בין סאאב ללנצ'יה, כאשר שתי החברות החלו לעשות שימוש בפלטפורמות משותפות, כך שהלנצ'יה דלתא והסאאב אולטמוביל, כמו גם לנצ'יה תמה והסאאב 9000 (אגב, האלפא 164 ופיאט כרומה), חלקו פלטפורמה משותפת.

בשנת 2011 לנצ'יה…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט