אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

יונדאי

יונדאי
Manufacture Information
שם יצרן:יונדאי
שם באנגלית:Hyundai
שנת הקמה:1947
מייסדים:צ\'ונג צ\'ו-יונג
מטה החברה:סיאול, דרום קוריאה
כלי רכב בשנה:4,721,156 (2013)
קונצרן:יונדאי מוטורס
מספר עובדים:63,099
רבות יסופר בבתי הספר למנהל עסקים בעולם, על ההצלחה המדהימה של רכבי יונדאי בעולם, והפיכתה מיצרנית רכבים שולית לאחת המובילות בעולם. ההצלחה הזו גם חדרה לשוק הישראלי, שמזה כמה שנים יונדאי שולטת בו ללא עוררין. אז בין אם אתה מנהל צי רכב של חברת הייטק, או לקוח פרטי שמעוניין לקנות רכב משפחתי, יונדאי תציע לך מגוון רחב של דגמים בכל הקטגוריות.

קונגלומרט בינלאומי שמטהו יושב בסיאול, דרום קוריאה. החברה נוסדה ב – 1947 כחברת בניה בשליטתו של צ'אנג ג'ו-יאנג, שעמד בראש הקונגלומרט עד מותו בשנת 2001.

חטיבת המכוניות של יונדאי הוקמה בשנת 1967, חטיבת הצמ"ה הוקמה בשנת 1973 ושנה לאחר מכן הוקמה חטיבת הספינות. בשנת 1983 יונדאי הקימה את חטיבת האלקטרוניקה. בשנת 1990 קונצרן יונדאי היה מורכב מ – 60 חברות בת במגוון רחב של פעילויות, עם הכנסות של 90 מיליארד דולר ועם מעל ל – 200,000 עובדים.

מדהים עד כמה שזה נשמע, אך יונדאי, יצרנית הרכבים הרביעית הגדולה בעולם, היא בעצם חברה מאוד צעירה במושגים של יצרני רכב. כאמור, חטיבת המכוניות הוקמה בשנת 1967, וכללה גם את חברת הבת "קיה מוטורס". שנה לאחר מכן, יונדאי הוציאה את הדגם הראשון מתוצרתה, העונה לשם "קורטינה", שנוצר בשיתוף פעולה עם פורד.  פעולה  1968 הראשון שיצא משערי המפעל נקרא "קורטינה"

נכון לשנים אלה, יונדאי נחשבת ליצרנית הרכבים הרביעית הגדולה בעולם, ברשותה המפעל למכוניות הגדול בעולם, בעיר אולסן בדרום קוריאה, שמוציא משעריו כ – 1.6 מיליון מכוניות בכל שנה. החברה משווקת דגמיה ב – 193 מדינות ומעסיקה כ – 75,000 עובדים. בשלב מסוים הוחלט בחברה לייצר מכוניות בצורה עצמאית. לשם כך, נשכר צוות אנגלי שמנה מס' מנהלים ומהנדסים מחברת אוסטין-מוריס, ובעזרת מעצב איטלקי, וטכנולוגיה מתוצרת מיצובישי היפנית, החברה הציגה את הדגם הראשון מתוצרתה – "יונדאי פוני", שקצר הצלחה בשוק הקנדי. בשנת…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט