אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

יגואר

יגואר
Manufacture Information
שם יצרן:יגואר
שם באנגלית:Jaguar
שנת הקמה:1922
מייסדים:סיר ווילאם ליונס, וויליאם וולסלי
מטה החברה:קובנטרי, בריטניה
כלי רכב בשנה:
קונצרן:טאטא מוטורס
מספר עובדים:10,000
יגואר מסמלת את פאר היצירה הבריטית (למרות שהוא כבר בבעלות הודית). רכב בעל סקס אפיל שאף יצרן גרמני לא מסוגל לספק. תא הנוסעים שלו מזכיר את חדר האירוח בארמון בקינגהאם, ויחידות ההנעה שלו מיישרות קו עם מיטב הטכנולוגיה המוטורית . אז אם אתה איש עסקים שמחפש מכונית במחיר משכנתא ממוצעת לזוג צעיר, קח בחשבון אחד מדגמי יגואר ותרגיש הכי מיוחד שיש.

יצרן מכוניות בריטי. ב – 2008 נמכרה יגואר לתאגיד ההודי "טאטא".

יגואר החלה את דרכה בשנת 1922 כחברה לייצור סירות צד לאופנועים. ב – 1935 החברה הפכה באופן רשמי ליצרן מכוניות בשם SS, כאשר הציגו מכונית סאלון בנפח 2.5 ל'. לאחר מלה"ע השנייה, החברה נקלעה לקשיים כספיים ונמכרה לרוברי אוון, שגם היה אחראי על שינוי שם החברה ל"יגואר". דגמים כמו יגוארXK120  שיצאה לשוק ב – 1948, יגואר E-TYPE  המדהימה ביופייה שהחלה דרכה בשנות ה – 60 ואחרים, היו פורצי דרך באותם השנים, ותרמו לחברה לבנות את שמה כיצרנית שמשלבת בין יוקרה אנגלית, ספורטיביות ועיצוב מלהיב. באותם השנים הייתה ליגואר גם הצלחה מסחררת על במסלולי המירוצים, ומהנדסי החברה יישמו את הטכנולוגיות החדשות במכוניות החדשות שיצאו לשוק. בשנת 1966 יגואר נקנתה ע"י חברת BMC  שהחזיקה במותגים אוסטין-מוריס. החברה המאוחדת (בצירוף יגואר) שינתה את שמה ל BMH. באותם השנים הממשלה הבריטית דחפה את חברת BMH  לרכוש יצרני כלי רכב בריטיים נוספים, כגון טריומף וליילנאד (חברת אוטובוסים ומשאיות), אך בשנת 1975 המצב הכלכלי הכריע את החברה המאוחדת, והיא הולאמה לטובת המדינה. המצב הכלכלי הרעוע השפיע על המכירות, איכות המכוניות התדרדרה ובאותם השנים יגואר שיווקה רק 2 דגמים – יגואר XJ  ו – XJS.

לאחר 9 שנות הלאמה, יגואר הופרטה וחזרה להיות שוב חברה פרטית, אך גם הניסיון הזה לא צלח, וב – 1989 החברה נמכרה לקונצרן פורד. כחלק מהניסיון של פורד להילחם במותגי היוקרה…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט