אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

דודג'

דודג'
Manufacture Information
שם יצרן:דודג'
שם באנגלית:Dodge
שנת הקמה:1914
מייסדים:ג\'ון והוראס דודג\'
מטה החברה:אובורן הילס, מישיגן, ארה\"ב
כלי רכב בשנה:
קונצרן:קבוצת פיאט-קרייזלר
מספר עובדים:
בעשור האחרון יבואנית דודג' עשתה ניסיון נוסף לחדור לשוק הישראלי במגוון רחב של קטגוריות, אך לאחר שהניסיון לא הוכתר בהצלחה, ב"מכשירי תנועה" החליטו להתמקד, בצדק מסוים, בקטגוריות שדודג' חזקה בהן. כיצרן אמריקאי, עיקר התמחותה של דודג' הוא בכלי רכב גדולים וחזקים. לכן נותרו בארסנל של היבואן שני דגמים בלבד: דודג' ג'רני, מיניואן מצוין ל – 7 מקומות, והדודג' ראם, טנדר אמריקאי מפלצתי, מהטובים ביותר שיש.

שמה הפורמלי של החברה הוא "חטיבת דודג' של קונצרן קרייזלר", היא חברת מכוניות אמריקאית, שבסיסה יושב במישיגן, ארה"ב. במגוון המותגים של קונצרן קרייזלר, דודג' ממוקמת על בסקאלה באמצע, היכן שהוא מעל פלימות'.

החברה הוקמה ע"י האחים ג'ון והוראס דודג', שבכלל החלו כספקי חלפים לחברות המכוניות של ששגשגו בתחילת המאה, כמו אולדסמוביל ופורד. בשנת 1915 החברה הציגה את הדגם הראשון שנקרא Model 30, בעל מנוע 4 צילנדרים. בתוך זמן קצר החברה זכתה להצלחה גדולה והפכה להיות מותג המכוניות מס' 2 באמריקה.

למרות ההצלחה הגדולה שלה זכתה החברה, שתי טרגדיות נחתו על משפחת דודג', שבשנת 1920 ג'ון נפטר מדלקת ריאות ואחיו הורס נפטר גם באותה השנה משחמת הכבד. בשנת 1925 אלמנותיהם מכרו את חברת דודג' לבנק השקעות, בעסקה שנחשבה כעסקה הגדולה ביותר באותן השנים (146 מיליון דולר). בתום 3 שנים שבה החברה עברה כמה בעלויות, בסופו של דבר היא נקנתה ע"י חברת קריילזר.

בשנות מלחמת העולם השניה, קרייזלר סיפקה לצבא האמריקאי כלי רכב רבים, ודודג' תפסה נתח גדול מכלי הרכב הללו, שסיפקה משאיות חזקות כפולות הנעה, כגון הקומנדקר – הנ.נ. המוכר לנו.

בעשורים שלאחר המלחמה, דודג' המשיכה לייצר מכוניות קשוחות וכוחניות. ביניהן ניתן להזכיר את הדוג' צ'ארג'ר, מכונית השרירים האולטימטיבית, שיוצרה בין השנים 1966 ועד 1978, והתהדרה במנועים עתירי סמ"ק, שהגדול בהם בנפח 7.2 ל'!. הצ'ארג'ר גם זכתה להצלחה גדולה על מסלולי הנסקאר באותם…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט