אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

דאצ'יה

דאצ'יה
Manufacture Information
שם יצרן:דאצ'יה
שם באנגלית:Dacia
שנת הקמה:1966
מייסדים:ממשלת רומניה
מטה החברה:מיווני, רומניה
כלי רכב בשנה:359,822
קונצרן:רנו-ניסן
מספר עובדים:13,800
בדומה לקבוצות רכב בעולם הגלובאלי שבו אנו חיים, גם קונצרן רנו-ניסאן מחזיק באמתחתו מותג Low Cost שאמור לספק מכוניות קצת יותר זולות. דאצ'יה היא דווקא אחת הדוגמאות המוצלחות בעולם הרכב לסוג מותג שכזה, ובשווקים רבים בעולם (במדינות מתפתחות בעיקר, אך לא רק), מכוניות דאצ'יה הפכו להיות מותג לגיטימי.

שמה הפורמלי של דאצ'יה, יצרן המכוניות הרומני המפורסם הוא Automobile Dacia S.A. כיום דאצ'יה נחשבת ליצואן הגדול ביותר ברומניה, תוך שהיא אחראית על 8% מהייצוא. מפעל הייצור של החברה שנצמא במחוז ארגס שברומניה, נחשב למפעל הרכב החמישי בגודלו באירופה, נכון להיום. מקור השם הוא בחבל הארץ ההיסטורי שרומניה יושבת בה כיום, ונקרא בתקופת ימי הביניים "דאקיה".
דאצ'יה היא אחת מיצרניות הרכב הצעירות בעולם. היא הוקמה בשנת 1966 ע"י הממשלה הרומנית הסובייטית, וכבר מתחילת דרכה החלה לייצר מכוניות המבוססות על דגמי רנו, בתחילה יוצרה גרסה רומנית לרנו 8 (נקראה "דאצ'יה 1100) ובהמשך גם רנו 12 קיבלה פרשנות רומנית. מרבית המכוניות באותה תקופה שנסעו על כבישי רומניה, היו מתוצרת דאצ'יה. בשנת 1969 יצאה מפתחי המפעל המכונית המפורסמת ביותר של היצרן – דאצ'יה 1300. קדם לייצורה מכרז מאוד גדול שהוציאה הממשלה הרומנית ביו יצרניות הרכב בעולם, שבו ביקשה הצעה לתכנון מכונית משפחתית זולה, שנפח המנוע בה לא יהיה גבוה מ – 1.3 ל' ושתספיק להכיל משפחה רומנית שלמה. למכרז ניגשו מיטב היצרניות, ביניהן אלפא רומיאו, פיאטף אוסטין הבריטית ועוד. בסופן של דבר הפור נפל על היצרן הצרפתי רנו, שסיפק תכנון שהתבסס על רנו 12 המצליחה. הדאצ'יה 1300 הפכה להיות כאמור הכוכבת הגדולה של היצרן הרומני, והיא יוצרה באופן רצוף כמעט עד שנת 2004, ללא שינויים משמעותיים.
במהלך שנות ה – 70 ו – 80 דאצ'יה החלה לייצא את מרכולתה גם למדינות נוספות…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט