אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

ג'יפ

ג'יפ
Manufacture Information
שם יצרן:ג'יפ
שם באנגלית:Jeep
שנת הקמה:1941
מייסדים:
מטה החברה:טולדו, אוהיו; אובורן הילס, משיגן, ארה\"ב
כלי רכב בשנה:
קונצרן:קבוצת פיאט-קרייזלר
מספר עובדים:
כבר מעל 70 שנה חלפו מאז רכבי השטח של חברת ג'יפ, הפכו להיות שם מותג מסחרי לכל רכבי השטח בעולם. וגם היום שג'יפ מהווה חטיבה בקונצרן פיאט-קריילזר, עדיין עיקר ההתמחות של החברה היא ברכבי שטח מכל הסוגים. לצד רכב שטח יוקרתי כגון הגרנד צ'ירוקי תמצאו רכב שטח כמעט טהור, כמו ג'יפ רנגלר, או לחילופין רכב פנאי כמו ג'יפ קומפאס.

ג'יפ הינה חטיבה בחברה האמריקאית קרייזלר. החלה לפעול בשנת 1941, עת הצבא האמריקאי פירסם מכרז לבניית רכב שיתאים לסיור בשטחים קשים. למכרז ניגשו שתי חברות, שאחת מהן בשם ויליס אוברלנד, בסופו של דבר זכתה במכרז. יוליס הייתה חברה קטנה ולא עמדה בדרישות הצבא האמריקאי, ולכן חברת פורד היא זו שייצרה את הג'יפים לצבא, על בסיס התכנון של חברת ויליס. השם ג'יפ כנראה בא משיבוש המילה פורד GP – שמו של אחד הדגמים הראשונים. הודות לעובדה שהרכב שיוצר לצבא האמריקאי היה הראשון חלוץ בכל הקשור להנעה כפולה בשטחים קשים, השם ג'יפ הפך להיות מילה נרדפת לכל רכב שטח.

בדומה להאמר בין זמננו, גם בג'יפ תרגמו את ההצלחה בשדה הקרב לעולם האזרחי, ובתום מלה"ע השנייה, החלו לשווק את הגרסאות האזרחיות. הראשונה הוצגה בשנת 1945 שנקראה CJ-2A שפתחה שושלת מפוארת של רכבי CJ, שהאחרונה   CJ-10הפסיקה את ייצורה רק בשנת 1985 – 40 שנים אחרי הצגת הגרסה הראשונה.

במשך השנים רכבי ג'יפ זכו להצלחה גדולה ברחבי העולם, הודות ליכולת העבירות המצויינת ולקשיחותו הרבה. גם בצה"ל ובקרב אצולת הג'יפאים הישראלית, ה – CJ  זכה לכבוד רב תחת הכינוי "סיקס", ואף יוצר שנים רבות במפעלי רכב נצרת. ג'יפ סופה, שהחליף את הסיקס בצה"ל וגם זכה לגרסאות אזרחיות, מבוסס על דגם רנגלר של החברה, וגם הוא יוצר שנים רבות בנצרת.

בשנת 1987 החברה עברה לשליטת קרייזלר, והיא המותג הרווחי ביותר בקונצרן….

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט