אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

ביואיק

ביואיק
Manufacture Information
שם יצרן:ביואיק
שם באנגלית:Buick
שנת הקמה:1899
מייסדים:דייויד דאנבור ביואיק
מטה החברה:דטרויט, מישיגן, ארה\"ב
כלי רכב בשנה:447,011 (2006)
קונצרן:ג\'נרל מוטורס
מספר עובדים:
מותג היוקרה האמריקאי מעולם לא זכה להצלחה גדולה בישראל, אך הוא בהחלט אופציה טובה למי שלא מעוניין לשלם סכומים אסטרונומיים על רכבי היוקרה הגרמניים, ועדיין להרגיש חשוב ולהתפנק ברכב פרימיום. בשנים האחרונות ביואיק צמצמה את הפער האיכותי שפתחו מותגי היוקרה הגרמניים מהאמריקאיים, והיום מכוניות החברה מתבססות על פלטפורמה אירופאית, זוכות לעיצוב נאה ולשיפור משמעותי באבזור וברמת החומרים.

חברת מכוניות יוקרה אמריקאית שהוקמה כבר ב – 1899 ע"י דיוויד ביואיק, בשנים אלה, כחברת עגלות ללא סוסים. ב – 1904 השתלט על החברה ג'יימס ה. וייטינג, ששכר את וויליאם דורנט שינהל את החברה. ב – 1904 ביואיק הציגה את הדגם הראשון המסחרי שלה, שנקרה "Model B". עד מהרה ביואיק הפכה להיות השלד של חברת ג'נרל מוטורס GM, הרבה בזכות המנועים החדישים לאותה תקופה שפותחו בחברה, ושימשו דגמים רבים של הקונצרן. בשנות ה – 20 ביואיק כבר קנתה לעצמה שם של יוקרה ואיכות.

בשנות ה – 30 ביואיק הפכה למותג מועדף ע"י האצולה הבריטית. עושה רושם שזו הייתה נקודת השיא בהיסטוריה של ביואיק. למעט הברקות בודדות במהלך השנים, ביואיק לא התאפיינה בקידמה טכנולוגית, או בנקודות ציון מיוחדות.

בדומה לכל שוק הרכב האמריקאי, שנות ה – 60-70 התאפיינו ברכבים עצומי מימדים, ועתירי נפח, דבר שלא פסח גם על ביואיק. דגמים כגון הביואיק סקיילארק (Skylark), וביואיק ריוויירה (Riviera) הצליחו באופן יחסי בשוק המקומי. בסוף תקופה זו הוצגה לראשונה גם ביואיק לה-סייבר (LeSabre) ששיווקה בעולם נמשך עד שנת 2005, ואף שווקה בארץ.

במהלך שנות ה – 80-90 ביואיק המשיכה בקו של מכוניות נוסעים יוקרתיות, אך אפשר לציין בתקופה זו את הביואיק GNX , שהוצגה ב – 1987, והייתה מכונית שרירים אמריקאית אמיתית.

לאורך השנים, חברת האם GM  דירגה את ביואיק בין קאדילק, מותג הפאר לבין שברולט העממית.

עיקר מכירותיה בעשור-שניים האחרונים, הם בשוק הסיני,…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט