אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

אלפא רומיאו

אלפא רומיאו
Manufacture Information
שם יצרן:אלפא רומיאו
שם באנגלית:Alfa Romeo
שנת הקמה:1910
מייסדים:אלכסנדר דאראק וקבלרה הוגו סטלה
מטה החברה:מילאנו, איטליה
כלי רכב בשנה:101,000
קונצרן:קבוצת פיאט-קרייזלר
מספר עובדים:
אם אתם חובבי נהיגה ספורטיבית, אם אתה אוהבים שמביטים לכיוונכם בכביש, אם אתם מחפשים רכב שירטיט את ליבכם בכל בוקר מחדש, אחד מדגמי אלפא רומיאו הוא הרכב הנכון מבחינתכם. כי שילוב של אקזוטיקה איטלקית לצד טכנולוגיה מתקדמת ושימושיות מצוינת לחיי היומיום, לא תמצאו בשום רכב אחר.

יצרנית מכוניות איטלקית. החברה נוסדה ביוני 1910 במילאנו, ונקראה בתחילת דרכה אלפא (ALFA – Anonima Lombarda Fabbrica Automobili). כבר בתחילתה אלפא סימנה את אופי המכוניות, שבשנת 1911 ייצרה את מכונית המירוץ הראשונה שלה. העשורים הראשונים של מכוניות אלפא, התאפיינו בהצלחות רבות על מסלול המירוצים, ורבים מנהגי המירוצים המפורסמים בעולם באותה עת, נהגו במכוניות החברה.

בתחילת שנות ה – 50 אלפא הגיעה לשיא הצלחתה על מסלולי המירוצים, בזמן שזכתה שנתיים ברציפות במירוצי הפרומולה 1,, אך לא הצליחה לשחזר את ההצלחה בשנים שלאחר מכן, עת שינתה את הכיוון והפסיקה לייצר מכוניות ספורט טהורות. שנות ה – 60 וה – 70 התאפיינו בהצלחה רבה במירוצי גרנד-פרי למיניהם (בניגוד להצלחה במירוצי פרומולה בשנים הקודמות).

במהלך שנות ה – 60 חברת אלפא נקנתה ע"י הממשלה האיטלקית וייצרה בין היתר מכוניות משטרה. בשנת 1986 אלפא נמכרה לקונצרן פיאט, לאחר שנקלעה לקשיים, בדומה לכל שוק הרכב האיטלקי. מאז ועד היום החברה היא חלק מקונצרן פיאט.

לכל אורך השנים הללו אלפא התאפיינה בשילוב מיוחד של ספורטיביות, יופי וקידמה. לכל אורך השנים, אלפא הקדימה את שוק את הרכב זמן שמיהרה להעביר טכנולוגיות חדשות מעולם המירוצים לרכבים שנמכרו לציבור הרחב. בדגמים רבים הדבר היה בעוכריה, משום שהם סבלו מתקלות רבות ומאמינות רופפת. בין האגדות המוטוריות שנהנו מפופולאריות בארצנו בשנות ה – 80 אפשר להזכיר את האלפא 33 ובעיקר את…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט