אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

אופל

אופל
Manufacture Information
שם יצרן:אופל
שם באנגלית:Opel
שנת הקמה:1862
מייסדים:אדם אופל
מטה החברה:רוסלהיים, גרמניה
כלי רכב בשנה:1,057,000 (2013)
קונצרן:ג\'נרל מוטורוס
מספר עובדים:35,428
הסלוגן של אופל אומר "איכות גרמנית בהישג ידך". עושה רושם שאת הסלוגן המציא נהג מקצועי ולא קופירייטר תלוש מהמציאות. מכוניות אופל אכן נהנות מאיכות שמזכירה את פולקסווגן, אך הן זולות משמעותית. מאז שייבוא מכוניות אופל עבר לקבוצת "שלמה סיקט" לפני מס' שנים, עושה רושם שהיצרן הגרמני חווה רנסנס ביחסו עם שוק הרכב הישראלי. עם מגוון רחב מתמיד של מכוניות בכל הגרסאות, מכוניות אופל הן בהחלט אלטרנטיבה ראויה.

יצרנית מכוניות גרמנית שנמצאת בבעלותה של ג'נרל מוטורס האמריקאית. שמה ההיסטורי הוא ע"ש מקימה, "אדם אופל" והיא החלה את דרכה כבר ב – 1862 כחברה למכונות תפירה. ב – 1886 היא ייצרה את זוג האופניים הראשון שלה, וב – 1889 הציגה את דגם המכונית הראשון שלה.

בזמן מלחמת העולם הראשונה אופל כבר הפכה להיות יצרנית הרכב הגדולה בגרמניה. ב – 1931 חברת ג'נרל מוטורס האמריקאית השלימה את השתלטותה על חברת אופל, ומאז ועד היום היא משמשת כחטיבה האירופאית של הענק האמריקאי.

אופל חולקת את דגמיה במקומות רבים בעולם. אמנם ברוב העולם המותג נמכר תחת השם אופל, אך בבריטניה מכוניות אופל נמכרות תחת השם ווקסהול, באוסטרליה תחת המותג "הולדן" ובארה"ב, רבים מדגמי החברה נמכרים תחת שם המותג סאטורן.

כחטיבה אירופאית של קונצרן עולמי כג'נרל מוטורס, אופל חולקת פלטפורמות עם אחיותיה בעולם. לדוגמא אופל אסטרה היא אחותה האירופאית הלא זהה של ביואיק אקסל, אופל אינסיגניה חולקת פלטפורמה עם ביואיק ריגל, והקרוסאובר החדש אול מוקה משווק בארה"ב תחת המותג ביואיק אנקור.

בשנות ה – 80 אופל נחלה הצלחה גדולה במכירות בישראל, עם האופל אסקונה, אך סוף שנות ה – 90 ועד שנת 2011, שבה עבר הזיכיון למכירת המותג מ – UMI  אל חברת "שלמה ייבוא רכב",  מיעוט הדגמים הפך את מכוניות אופל לשחקן שולי בשוק הרכב.

שנת 2011 הייתה שנת מהפך של אופל במדינה, ומס' הדגמים המשווקים בארץ עלה פלאים.

יבואנית אופל בארץ – שלמה ייבוא רכב

נתוני…

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט