אוטולי - חוות דעת לרכב שלך
האתר שמביא לכם חוות דעת על הרכב הבא שלך - כאן תמצאו את כל המידע שחשוב לקניית הרכב הבא שלכם!

אאודי

אאודי
Manufacture Information
שם יצרן:אאודי
שם באנגלית:Audi
שנת הקמה:1910
מייסדים:אוגוסט הור
מטה החברה:אינגולשטאט, גרמניה
כלי רכב בשנה:
קונצרן:קבוצת פולקסווגן
מספר עובדים:46,372
מותג היוקרה הגרמני שכבש את הארץ ואת העולם, עם מגוון רחב במיוחד של דגמים. כבר 3 עשורים שמכונית 4 הטבעות מישירה מבט אל מתחרותיה הגרמניות – ב.מ.וו ומרצדס, ויכולה להן. בואו ותצטרפו לאלפי ישראלים שכבר הפכו את אודי למותג היוקרה המוביל בארץ.

יצרן מכוניות יוקרה גרמני שמטהו יושב באינגולשטאש שבגרמניה. ממוצב אל מול המתחרות הגרמניות – מרצדס וב.מ.וו. החברה הוקמה בשנת 1910 ע"י אוגוסט הורך, שבתחילה נקראה על שמו – "הורך". סמל 4 הטבעות של אאודי, מייצג את איחוד 4 החברות שהתאחדו בשנת 1932 לחברה אחת – אוטו יוניון", שברבות השנים החליפה את שמה לאאודי.

רבים לא יודעים, אך בין השנים 1957-1964, אאודי הייתה בבעלות חברת מרצדס בנץ, אך החל מ – 1964 ועד היום היא בבעלות חברת פולקסווגן.

את המפנה בהתייחסות שוק הרכב העולמי אל אאודי, ניתן לייחס להולדתו של דגם ה"קוואטרו" ב – 1980 – מכונית ספורטיבית שכללה הנעת 4 הגלגלים. מאז ועד היום, כל דגמי אאודי בעלי ההנעה הכפולה נקראים "קוואטרו".

במהלך שנות ה – 80 אאודי הציגה ושדרגה מספר דגמים, שהמוכרים בהם הם כגון אאודי 80 ואאודי 90.

לקראת אמצע שנות ה – 90 אאודי השיקה דגמים חדשים שקיבלו את המספור החדש A. בין היתר ניתן למנות את אאודי A4 שהחליפה את האאודי 80, אאודי A6 שהחליפה את אאודי 100 וכמובן, ספינת הדגל של החברה – אאודי A8, שהייתה מהמכוניות הראשונות שהשתמשו בשלדת אלומיניום, שהייתה קלה יותר. אאודי A3 שהחלה להימכר בשנת 1996, ונבנתה על בסיס פלטפורמת פולקסווגן גולף, הייתה חלוצה מבין מותגי היוקרה, שלראשונה יצרה מכונית קומפקטית-פרימיום.

בתחילת שנות ה – 2000 אאודי הציגה לעולם את דגמי ה – TT  הספקטקולריים. כמה שנים לאחר מכן אאודי הציגה את האאודי A5, גרסת קופה אקסקלוסיבית….

לקרוא עוד
פופולארי

  ייעוץ בקניית רכב

  אלבר
  אוויס
  באדגט
  אלדן
  הרץ
  שלמה סיקסט